Полювання на амура.

Білий амур (Leuciscus idella) - мешканець прісноводних водойм, сріблястого забарвлення з сіруватою або зеленуватою спиною. Має видовжене тіло циліндричної форми.

Ці риби виростають до 130-150 см. І мають вагу до 40-45 кг.

Насадки для ловли амураКормовою базою молодих особин є дрібні ракоподібні, в більш дорослому віці улюбленими ласощами стає рослинна їжа (очерет, зерна кукурудзи, падаючі з дерев ягоди).

Ловля білого амура, велика праця навіть на комерційних водоймах. Пов'язано це в-першу чергу з наявністю рясної кормової бази в місцях його проживання. Нетрадиційними насадками для лову білого амура можуть бути пагони молодого очерету, огірок, зелене листя соковитих видів бур'янів. До класичних насадок можна віднести: кукурудзу, тигровий горіх, горох, бойли та плавуче тісто.

Для приготування прикормочної суміші використовують зернові культури (люпин, зерна коноплі, кукурудза, віка, льон). Якщо купувати прикормку в спеціалізованому магазині, обов'язково звертайте увагу на її склад, щоб вона містила вищеперелічені мелені зерна. Уникайте дрібнофракційної прикормки, вона збере багато дрібної риби і не зможе утримати амура на точці. Додатковим бонусом буде використання корму з вмістом сухих водоростей і водних мікроорганізмів. Так само в прикорм буде дуже корисно додати висушених дафнію і гаммарус.

Для упіймання великих риб, базовим рецептом можна вважати подрібнені бойли (мед, горох, кукурудза ...), пеллетс розміром 3-6 мм., ферментовані зерна кукурудзи і конопель. Всі сухі компоненти не буде зайвим залити поживним ліквідом (CSL, полуниця, мед). Це допоможе Вам отримати правилну консистенцію прикормки і додатково посилить аромат. Такі рідини змушують працювати кормову суміш з перших секунд при потраплянні в воду і збирають рибу на точку лову значно швидше.

Охота на АмураАктивне харчування дорослих особин спостерігається на світанку і ближче до заходу сонця. В осінній період, графік годування амурів змінюється в залежності від погодних умов і виходи стають частішими протягом світлового дня.

Найбільш перспективними місцями для лову амурів на водоймі є «вікна» серед берегової рослинності, затоплені коряжники і навислі над водою фруктові дерева і кущі.

При виборі снастей для лову амура, свою увагу варто звернути на вудилища з підвищеною міцністю і можливістю зробити закид в потрібне Вам місце.

Якщо ловля ведеться поблизу від берегової лінії, найкраще підійде штекерное або матчеве вудилище з поплавками. По-перше вони міцні, по-друге дають можливість рибалці вивести рибу, коли після клювання вона стрімко прямує в зарості в сторону берега. Також, штекерное вудилище може бути оснащене спеціальною ложкою для подачі прикормки в точку лову. Для підгодовування при ловлі на матчеве вудилище найкращим варіантом буде прикормочна рогатка, за допомогою якої Ви з легкістю впораєтеся з підгодовуванням на дистанції в 15 – 30 м.

При ловлі риби на далеких дистанціях варто звернути свою увагу на фідерні і коропові вудилища. Використання даних типів вудилищ дозволить вести ловлю в важкодоступних місцях, при необхідності на великій відстані від берега, не кажучи вже про міцність прутів для виведення трофейних екземплярів.

При ловлі на фідер, найчастіше використовують методні годівниці і монтаж ін-лайн. Це дасть можливість годувати рибу дрібним пеллетсом, зерном. А використання монтажу in-line, значно збільшує чутливість при клюванні. Для підгодовування при ловлі на flat-feeder досить буде мати в своєму арсеналі спомб або об'ємні годівниці. вони знадобляться для стартового закорму і періодичного досилання корму.

Що стосується оснащення, при лові на флет-фідер і коропові вудилища, зазвичай використовують волосяний монтаж. З насадок найбільш підходящими варіантами будуть бойли невеликого діаметру, кукурудза і тигровий горіх зафіксовані на волосині. Конкретних рекомендацій по використанню бойлів не має, адже як відомо смакові переваги риби відрізняються в залежності від водойми, погодних умов, сезону та ще цілого списку факторів.

Мабуть, найбільш правильним, перед початком лову буде провести спостереження за водоймою, поцікавитися на що ловлять інші рибалки, ну і звичайно ж експериментувати і підбирати свій «золотий ключик» до впіймання такої красивої і сильної риби як амур.